Rüyada kendisini uykuda görmek, tenbellik ve gaflet alâmetidir.

Yine rüyada uyku, menfaatların meydana çıkmamasına ve yüce Allah’ın insana vacip kıldığı salih amellerden gaflet etmeye işarettir.

Henüz kocaya gitmemiş bir kız, rüyada kendisini uyuyor görse, bu rüya onun için nikâha ve kocaya delâlet eder.

Rüyada bütün insanların uykuda olduklarını görmek, topye-kün insanlar hakkında kötülüğe ve piyasanın pahalı olmasına delâlet eder.

Rüyada arkası üzerine uyuduğunu görmek, dünyaca nail olacağı kuvvet ve kudrete delâlet eder. Uyku rüyası, üzüntü, keder ve sıkıntının gitmesine de delâlet eder.

Bir valinin rüyada kendisini uyuyor görmesi, onun valilikten azledileceğine işarettir. Korkan bir kimsenin rüyada uyuduğunu görmesi, korkudan emin olmaya delâlet eder.

Taat ve ibadet ehli bir kişinin rüyada uyuduğunu görmesi, mübarek bir yolculuğa çıkmaya, tenha bir yere çekilip Allahu Teâlâ’yı zikretmeye ve dünya zinetlerine rağbet etmemeye delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada birçok ağaçlar altında uyuduğunu, sağına ve soluna yattığını görmesi, neslinin çok olacağına ve o neslin devamına delâlet eder.

Rüyada karnı üzerine yattığını görmek, mülke, mal ve evlada işarettir.

Rüyada bir kabristanda, yol üzerinde veya bir kabir üstünde uyuduğunu görmek, hasta için ölüme, sağlam için de işsizliğe ve sıkıntıya delâlet eder.

Yanı üzerine uyuduğunu görmek, hayır, hastalık ve ölüm ile tâbir olunur.

Yorumlar

  1. Eren ORHAN

    Sürekli ve çok sık gördüğüm bir rüyamda 2 tane ben var biri evde koltukta uyuyor diğeri ise ona bakıyor, yatan ben gözlerini açıyor ve rüya bitiyor acaba bir anlamı var mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir