ORUÇ

Rüyada oruç tuttuğunu ve vaktinde iftar ettiğini görmek, din ve dünyada hayra ermeye, helal rızka, hüzün ve kederden halâs olmağa delâlet eder. Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki: Rüyada oruç görmek, on türlü tâbir edilir: 1) Kudret, 2) Riyaset, 3) Sıhhat, 4) Mertebe, 5) Tevbe, 6) Zafer, 7) Bol nimet, 8) Hac, 9) İzzet, 10) Evlat… […]

devamını oku

ODUN

Kişinin rüyada odun görmesi, koğuculuğa işarettir. Rüyada kuru ve yaş odun görmek harb, düşmanlık ve koğuculuk ile tâbir olunur. Bir kimsenin rüyada sahradan yahut ormandan odun toplayıp arkasında taşıdığını görmesi, şer ve kötü işlere ve insanlara iftira etmeye alâmettir. Rüyada yanında birçok odunun bulunduğunu görmek, rızka, ihtiyaçların giderilmesine, mirasa veya vakıf malına delâlet eder. Eğer […]

devamını oku

ODALIK

Rüyada evine hizmet için bir hizmetçi aldığını görmek, sevinç ve ferahlığa, hastalıktan şifaya işarettir.

devamını oku

ODA

Kişinin rüyada dayalı döşeli bir oda görmesi, fakirlikten sonra zenginliğe, rahata, iyi ve iffetli bir zevceye delâlet eder. Rüyada karanlık, pis kokulu, kötü ve tozlu oda görmek, bunun zıddı ile tâbir olunur. Yani kötülüğe, günaha, üzüntü ve kedere delâlet eder.

devamını oku

OCAK

Rüyada ocak görmek, mal ile tâbir olunur. Yanan bir ocak, kolay elde edilen rızka işarettir.

devamını oku

OBUR

Kişinin rüyada obur bir adamı görmesi veya onun durumuna düşmesi, günah ve kötülük ile tâbir olunur. Hasta adamın rüyada obur görmesi, şifa bulmaya ve afiyete delâlet eder.

devamını oku

OBA

Bir kimsenin rüyada bir dere kenarında ve yeşillikler içinde kurulmuş oba görmesi, sevince, sürura, müjdeye, ferah ve genişliğe delâlet eder. Obada misafir olduğunu görmek, rızkın artacağına, rütbeey ve güzel talihe delâlet eder.

devamını oku