LÂ İLAHE İLLALLAH

Rüyada çok çok kelime-i tevhid okuduğunu görmek, iman kuvvetine, dinde salâha, takva ve vera-ya delâlet eder. Yine bu rüya, maddî ve manevî rızka, berekete ve hayıra işarettir.

devamını oku

LÂ HAVLE VELÂ KUVVETE

Rüyada bu mübarek kelimeyi söylediğini ve çok çok tekrarladığını görmek, Allahu Teâlâ’yı büyük tanımaya ve Allah’ın zikrine delâlet eder. Bazı kere de bu rüya, rüya sahibinin bu kelimeyi söylemesini icab ettirecek şeyle korkutmaya işarettir. Hani insan bir şeye öfkelenince hemen “Lâ havle velâ kuvvete” der ya. İşte bu, Allah’ın kudretine sığınmaktır.

devamını oku

LAHANA

Rüyada lahana görmek, gizli mala ve rüya sahibinin sırrına delâlet eder. Rüyada lahana yapraklarının sararmış olduğunu görmek, hastalık ile tâbir olunur. Lahanayı alıp keserek yediğini görmek, âlemin sırrına vâkıf olmağa çalışmaya işarettir. Bazı kere de lahana görmek, bedeni ve kalbi katı, kaba, merhametsiz bir kimseye alâmettir. Rüyada lahana görmek, hemen hemen bütün insanlar hesabına iyi […]

devamını oku

LAĞIM

Lağım, kötü ve pis işlere delâlet eder. Rüyada bir pisliğin içine düştüğünü ve çıkmakta güçlük çektiğini görmek, günaha, ticarette zarara, üzüntü ve kedere delâlet eder. Lağıma düşmüş bir kimseyi o pislikten çıkardığını görmek, yol göstermeye, onun hidayetine vesile olmaya delâlet eder.

devamını oku

LAF

Rüyada herhangi bir yerden laf işitmek, arzu ve ümitlerin boşa çıkacağına işarettir.

devamını oku

LADES

Rüyada bir kimse ile lâdes tutuştuğunuzu görmek, aldanmaya veya aldatmaya delâlet eder. Çünkü lâdes aldatmaca bir oyundur.

devamını oku

LABORATUVAR

Rüyada laboratuvar görmek, yeni bir işe atılmaya delâlet eder. Laboratuvarda çalıştığını görmek, halk arasında iyi bir isimle anılmaya işarettir.

devamını oku